Ostatnio dodane hasła:

Szukaj w encyklopedii

Kulki analne


Kulki analne (czasem zwane chińskimi kulkami, paciorkami analnymi lub kulami Ben Wa) to rodzaj akcesorium seksualnego składającego się z kilku połączonych kulek. Powodują stymulację seksualną poprzez wkładanie przez odbyt do odbytnicy i wyjmowanie z różną prędkością, najczęściej podczas orgazmu dla jego wzmocnienia. Odczuwanie przyjemności następuje podczas przechodzenia kulki przez wąski zwieracz odbytu, a także przez sam fakt umieszczenia kulek w odbytnicy. Dostępne są modele z opcją wibracji.

Kulki analne były bez wątpienia używane już w starożytności. W nowoczesnej wersji częściej wykonane są z półsztywnego plastiku lub silikonu, z kółkiem na końcu. Kółko ma na celu uniemożliwienie całkowitego ich wsunięcia do odbytnicy, a także ułatwienie ich wyjmowania.

Kulki analne mogą mieć różne wielkości. Początkujący preferują mniejsze, zaawansowani użytkownicy większe rozmiary. Używane są głównie przez heteroseksualistów ich użycie bywa uważane za związane z fetyszyzmem.

Tanie, pochodzące z wtryskarek kulki mogą nie być dokładnie wykończone. Pozostałością po procesie produkcji są fragmenty plastiku w miejscach niedokładności formy. Ponieważ mogą one być cienkie, a zarazem ostre, wskazane jest pozbycie się niechcianych naddatków, w przeciwnym razie doznania przy stosowaniu kulek mogą być niekomfortowe, bolesne, a w konsekwencji prowadzić do uszkodzeń odbytu i/lub odbytnicy. Korekt tego typu można dokonać pilnikiem do paznokci lub cienkoziarnistym papierem ściernym.

Podobnie jak podczas wszelkich innych analnych czynności seksualnych, zarówno kulki, jak i odbytnica, powinny być silnie nawilżone specjalnymi lubrykantami. W przeciwnym wypadku łatwo może dojść do uszkodzenia odbytnicy i odbytu. Po użyciu kulki analne powinny być umyte wodą z dodatkiem mydła lub detergentu. Dla bezpieczeństwa partnerów warto wiedzieć ile kulek znajduję się w używanym egzemplarzu. Zdarza się bowiem, że przy szczególnie intensywnym użyciu część kulek może się oderwać od reszty. W takim przypadku, jeżeli niemożliwe jest ich naturalne wypchnięcie, konieczną być może być interwencja medyczna.

Dostępne współcześnie kulki analne są wykonane na dwa sposoby. Jest to albo szereg pojedynczych kul połączonych sznurkiem, lub wykonany z jednego kawałka plastiku przedmiot, gdzie kule i łączące je fragmenty plastiku stanowią całość. Ponieważ sznurek jest materiałem porowatym praktycznie niemożliwe jest całkowita jego dezynfekcja. Węzły utrzymujące kulki na sznurku mogą być przyczyną dyskomfortu, ale także zadrapań czy uszkodzeń odbytu i odbytnicy. Oba wymienione powody stanowią o praktycznej przewadze kulek wykonanych z jednego fragmentu plastiku.

0 Sugestie i komentarze:

  © Blogger template 'Minimalist B' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP